Archiwum

Promowanie kosmetyków naturalnych za pomocą eko standów

Promowanie kosmetyków naturalnych za pomocą eko standów

Producenci kosmetyków podkreślają, że polscy konsumenci pokochali naturalne kosmetyki. Ważny staje się dla nich skład, ale też nie bez znaczenia jest wiarygodność samej marki. Spójny wizerunek to klucz do sukcesu, dlatego też okazało się, że ważne staje się również to, z czego wyprodukowane są standy. Moda na bycie eko sprawia, że korzystają na tym wszyscy, najważniejsze jest to, aby zaczęli zauważać to zarówno konsumenci, jak i producenci.

 

Skąd popularność naturalnych kosmetyków?


Przez to, że drogeryjne półki uginają się od natłoku produktów, klienci zaczęli być bardziej wymagający, ale też dokonują oni większą selekcję. Nagle preparaty ze sztucznymi dodatkami, alkoholem czy SLS stały się nie tylko mało atrakcyjne, ale też niemodne. Za to znacznie bardziej doceniane zostały te produkty, zawierające w swoim składzie naturalne substancje — takie jak np. zieloną herbatę, aloes, konopie, śluz ślimaka, oleje i wiele innych. Zachowanie na dłużej zdrowego i młodego wyglądu stało się tak ważne, że nie liczyło się tylko tu i teraz, a raczej długoterminowe działanie. W tym właśnie miały pomóc kosmetyki, opierające się na substancjach, które niejednokrotnie były chętnie wybierane przez nasze babcie.

 

Dziś niemal każda firma, produkująca kosmetyki chwali się tym, że w swoim asortymencie dysponuje preparatami, opierającymi się jedynie na zdobyczach natury i pozbawionych sztucznych wypełniaczy. Coś, co zaledwie kilka lat temu było jeszcze niszą, obecnie jest już standardem. Według danych rynek kosmetyków naturalnych jest wart w tym momencie ok. 193,5 mln zł. W dodatku te dane ciągle wzrastają, gdyż w 2019 roku kupowaliśmy kosmetyki naturalne o jakieś 10% rzadziej, niż ma to miejsce obecnie.

 

Kto najczęściej kupuje kosmetyki naturalne?


 Największą grupą konsumentów, którzy napędzają ten rynek, są oczywiście młodzi ludzie do 29. roku życia. Dzięki dostępowi do Internetu ich świadomość staje się coraz większa. Poza tym znacznie częściej lubią oni iść wraz z nurtem. Zatem panująca moda, dodatkowo zachęca ich do stawiania właśnie na tego typu produkty. Wśród kupujących kosmetyki naturalne, są też znacznie częściej mieszkańcy dużych miast.

 

Naturalne kosmetyki = „eko standy”


Obecnie coraz więcej firm i marek zaczyna zauważać, że skoro świadomość konsumentów się zwiększa, to nie można już spocząć na laurach. Firma, która z jednej strony obiecuje swoim klientom produkty o całkowicie naturalnym składzie, powinna także oferować ekologiczne opakowania. Jednak to nie koniec, gdyż coraz ważniejsze staje się pójście o kilka kroków dalej, żeby jeszcze bardziej zwiększyć zaufanie kupujących. Istotne staje się także to, w jaki sposób marka zostaje zaprezentowana w sklepach stacjonarnych czy konkretnie w drogeriach.

 

Mowa tutaj przede wszystkim o ekspozytorach, standach czy o całych szafach reklamowych. W końcu ich głównym zadaniem jest ukazanie towarów w jak najlepszej postaci, więc nie można zapomnieć o tym, z czego są wykonane, choćby ekspozytory. Ważne stało się przede wszystkim to, żeby można było poddawać je dalszemu recyclingowi. Oprócz tego nadal musiały pozostać solidne, aby można było korzystać z nich przez długi czas oraz estetyczne, by przyciągały uwagę i pozwalały wyróżnić produkty na tle konkurencji.

 

Najpopularniejsze naturalne tworzywa, z których wykonane są eko standy


Duży nacisk kładzie się dziś na eko rozwiązania i nie ominęło to także standów i innych POS-ów. Po tym, jak właściwie standardem stały się rozwiązania wykonane z tworzyw sztucznych i sklepy zalała fala plastiku, postanowiono wreszcie coś z tym zrobić. Punktem zwrotnym miały być eko standy. Obecnie są one coraz częściej wykonywane ze sklejek drewnianych, z litego drewna czy z tektury. Nie warto przekreślać papieru, gdyż jest on doskonałym nośnikiem, przyjmującym druk, a to sprawia, że uzyskanie oczekiwanego efektu graficznego i wizualnego staje się znacznie łatwiejsze. Do tego kartonowe standy są też lżejsze, a przy tym bardziej mobilne oraz łatwe w montażu. Ze względu na niższą cenę i na to, że są w pełni ekologiczne, można je z powodzeniem wykorzystywać i zmieniać przy każdej akcji promocyjnej. W przypadku ekspozytorów ze sklejki mamy do czynienia z produktami także bardzo łatwymi w montażu, ale też znacznie bardziej wytrzymałymi. Dzięki czemu inwestycja staje się bardzo opłacalna. Dzięki najnowszej technologii możliwe jest uzyskanie wielu różnych kształtów i wielkości tych standów czy różnego rodzaju POS-ów.

 

Przykładem może być tutaj marka kosmetyków naturalnych Watermellow, która zdecydowała się na to, aby w drogeriach Kontigo ich produkty były umieszczane na w pełni ekologicznych standach. Wykonane są one ze sklejki zamiast z tworzywa sztucznego. To doskonałe potwierdzenie na to, że faktycznie marka dba o klientów — zarówno o ich ciało, gwarantując produkty, zawierające jedynie naturalne składniki, jak i o środowisko naturalne i nie chce przyczyniać się do nadprodukcji plastiku.

Chcesz być na bieżąco?

Newsletter